Moja internetowa książka kucharska, dzięki niej zawsze i wszędzie mam dostęp do swoich ulubionych i sprawdzonych przepisów... nigdy nie zaleję ich kawą ani nie zniszczę.
Blog Kulinarny - rozwiązanie idealne!

14 kwietnia 2010

Powstrzymaj zabijanie psów...

Gin dziś na swoim blogu zamieściła tę straszną informację, o zabijaniu psów w Korei.
To nie do pomyślenia, że można coś takiego robić naszym przyjaciołom.
Nie potrafię tego zrozumieć, jak można jeść i delektować się psim mięsem... przecież jest tyle zwierząt które są hodowane na całym świecie dla mięsa, z nimi nikt się nie zaprzyjaźnia i przede wszystkim ich ubój odbywa się humanitarnie bez znęcania się...
A w Korei przyjaciele człowieka, psy które nawet jak się je skarci patrzą na swojego właściciela z miłością w oczach są brutalnie zabijane, duszone i jedzone!!!
Proszę to zajmie dosłownie minutę, wejdź na stronę do której link umieszczony jest poniżej i podpisz petycję potrzeba minimum 1 miliona podpisów, w chwili obecnej potrzebne jest jeszcze ponad 500 000.

Stop Killing Dog's

5 komentarzy:

gin pisze...

Sądzę, że to ważne. Nie wiem, czy taka petycja coś zmieni. Chciałabym, żeby tak się stało. Podpisanie jest jedynym sposobem, żeby się przekonać.

Dziękuję :)

Mirabelka pisze...

Na polskich wsiach wciąż zabija się psy na smalec. Myślę, że powinniśmy zająć się tym, zamiast ingerować w kulturę i zwyczaje innych narodów. To tak, jakby hindusi wysłali do nas petycję z apelem o przestanie zabijania krów i cieląt.

Wiosanna pisze...

Ja nie znam faktycznej sytuacji jaka jest w Korei, ale zaskoczyło mnie to co opowiedziała koleżanka, która w tym roku była w Korei. Fakt jedzą psy, ale mają specjalne rasy przeznaczone na mięso, a inne Puszki i Azory są tak samo traktowane jak nasze, że wcale nie ma tak, że na ulicach nie uwidzisz psa. Może miała szczęście.

Anonimowy pisze...

Jest mi przykro, gdy uswiadamiam sobie yakie fakty. Wstydze sie, bo my z kultury zachodu wcale nie jestesmy lepsi-takze zle traktujemy zwierzeta: niszczymy im naturalne srodowisko zycia, tloczymy na fermach i tuczymy, zabijamy w stresujacych i meczacych warunkach, wykorzystujemy w badaniach kosmetykow. A i psy w Polsce przez jednych traktowane sa lepiej niz dzieci, a przez innych bite, glodzone, maltretowane. Strasznie zle sie z tym czuje.

Sarenka pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails