Moja internetowa książka kucharska, dzięki niej zawsze i wszędzie mam dostęp do swoich ulubionych i sprawdzonych przepisów... nigdy nie zaleję ich kawą ani nie zniszczę.
Blog Kulinarny - rozwiązanie idealne!

09 grudnia 2012

Bożonarodzeniowy stroik na drzwi

Ostatnimi czasy więcej czasu poświęcam dekoracjom niż gotowaniu, dlatego postanowiłam, że na moim blogu pojawią się oprócz jedzenia rzeczy które każdy może wykonać w domu sam dekorując przy tym swoje otoczenie :)
Na pierwszy rzut idzie stroik na drzwi... bardzo prosty i bardzo ładny, kosztujący naprawdę kilka złotych i kilkadziesiąt minut pracy...
 
Potrzebne rzeczy:
kawałek kartonu najlepiej kwadratowy
kilka kolorów włóczki
3-4 bombeczki małe
kokadra szeroka
wstążka około 1 m szerokość 25 mm
nożyk, nożyczki, cążki do drutu, cienki drucik, zszywacz, duża igła

Na kawałku kartonu rysujemy koło (możemy odrysować od dużego talerza) w jego środku rysujemy mniejsze koło tak aby brzeg okręgu miał około 4 cm. Wycinamy nożykie lub nożyczkami okręg (nie musi być idealny).
Nasz okręg owijamy wstążką na końcu wstążkę zszywamy do okręgu zszywką.
Z włóczki robimy okrągłe motki różnej wielkości tak aby miały od 5 do 2 cm średnicy.
Przez każdy motek na jednym z końców przewlekamy kawałek drucika (około 8 cm), w okręgu robimy dziurki najlepiej dużą igłą przez które przewlekamy drucik i zawijamy po drigiej stronie tak aby motek mocno trzymał się okręgu. W ten sposób przymocowujemy wszystkie motki.
 
W kilku miejscach do motków za pomocą sznureczka przyocowujemy bombeczki, oraz przyklejamy inne ozdoby np. gwiazdki. Na górze stroika wiążemy ozdobną kokardę i gotowe... do kokardy tak aby zwiazł po środku można dodać aniołka lub inną dekoracyjną ozdobę.
Wieszamy na drzwiach i gotowe :)

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails